SDH Klokočí
Drobečková navigace

Úvod > Technika > Plovoucí čerpadlo AMPHIBIO 1000/GCV 190

Plovoucí čerpadlo AMPHIBIO 1000/GCV 190 rovný vývod

Použití

Agregát je určen jako zásahový technický prostředek požární ochrany používaný zejména k plnění cisternových automobilových stříkaček z přírodního zdroje, k odčerpávání vody ze zatopených prostor a k nouzovému hašení.

Dále může být použit v zemědělství, při poruchách vodovodních a kanalizačních sítí, k účinnému provzdušňování nádrží apod. Agregát může  čerpat i znečištěnou vodu s nečistotami o velikosti zrna do průměru 15 mm.

Je schopen dočerpat až do minimální výšky 20 mm. Může pracovat i bez kapaliny „na sucho“, aniž dojde k jeho zadření nebo přehřátí.

Konstrukce

Plovoucí čerpadlo je lehké, kompaktní konstrukce. K pohonu je použit zážehový čtyřdobý, vzduchem chlazený motor HONDA GCV 190.

Čerpadlo je odstředivé, jednostupňové s výtlačným hrdlem o průměru 50 mm zakončené spojkou C52.

 Plovák: Kompaktní moderní design, vyroben ze sklolaminátu. Plováky jsou speciálně vyplněny polystyrénovou vložkou tzn., že v případě proražení plováku nedojde k utopení čerpadla.

Na rozdíl od srovnatelných výrobků plovoucí čerpadla AMPHIBIO 1000 disponují mnohem menšími rozměry a hmotností. Tímto ušetříte spoustu místa při uskladnění v požárních automobilech